• Ośrodek wypoczynkowy Górska Perła
  • 57-530 Międzylesie
  • Nowa Wieś 34

  • biuro@gorskaperla.com.pl

  • Telefon:
  • Józef 661 220 009
  • Magda 669 845 092
Oferta

Przygotowałem dla Was 11 planów wycieczek. Kotlina Kłodzka i Czeskie pogranicze. Jeżeli wyjdziecie czy wyjedziecie po śniadaniu które wydajemy o godzinie 9 00 to spokojnie będziecie z powrotem o godzinie 18-19, czyli na obiadokolację.

Dzień pierwszy: wycieczka zmotoryzowana do Międzygórza. Oglądamy interesującą architekturę (styl alpejski) Międzygórza. Kierujemy się nad wodospad Wilczki a później do Ogrodu Bajek. Zaawansowani piechurzy mogą iść na Górę Igliczną, po drodze stara kamienna zapora na rzece Wilczki. Na szczycie Góry Iglicznej Kościół Marii Śnieżnej i piękne widoki. Do podnórza Góry Iglicznej można też podjechać autem.

Dzień drugi: pięknie widokowa wycieczka piesza na Trójmorski Wierch (około 5 godzin). Trójmorski Wierch jest jedyną w Europie górą z której wypływają rzeki które wpadają do trzech różnych mórz. Morza Bałtyckiego, Czarnego i Północnego.

Dzień trzeci: wycieczka zmotoryzowana do Wambierzyc, Czermnej i Pstrąża. Wambierzyce; niezwykłe miejsce, Śląska Jerozolima, monumentalna Bazylika i kaplice Męki Pańskiej z drewnianymi figurami w naturalnej wielkości dorosłego człowieka znajdujące się na okolicznym wzgórzu jak i w samej wsi. Można też zobaczyć ruchomą szopkę z XIX w. Czermna: kaplica wyłożona ludzkimi czaszkami i kośćmi, poruszające. Pstrążna: skansen Ziemi Kłodzkiej. Wiele budynków mieszkalnych i nie tylko wraz z wyposażeniem z terenów Kotliny Kłodzkiej. Na tą wycieczkę warto jechać widokową "autostradą sudecką " zwaną także drogą Goeringa z Międzylesia przez stację narciarską Zieleniec.

Dzień czwarty: wycieczka zmotoryzowana na Czarną Górę, do Kopalni Uranu, Muzeum Ziemi i Jaskini Niedźwiedziej. Na Czarna Górę wjeżdżamy wyciągiem krzesełkowym, na szczycie znajduję się wieża widokowa, dojdziemy tam w 10 minut. A tam widok na całą Kotlinę Kłodzką aż po Paczków. Ciekawa Kopalnia Uranu w Kletnie i Muzeum Ziemi w którym mamy wspaniałe okazy minerałów i skamieniałości. Jaskinia Niedżwiedzia: największa i najpiekniejsza jaskinia w polsce, zapiera dech. Uwaga do jaskini należy wcześniej zarezerwować bilety wstępu !

Dzień piąty: wycieczka piesza na Śnieżnik (około 8 godzin). Śnieżnik najwyższa góra w tym pasmie gór zwanym Masywem Śnieżnika. Piękne widoki, warto. Po drodze schronisko w którym można coś zjeść czy wypić.

Dzień szósty: wycieczka zmotoryzowana do Duszników Zdrój i Aquaparku w Kudowie Zdrój. W Dusznikach zwiedzamy jedyne w Europie Muzeum Papiernictwa, piękny park zdrojowy w krórym nie zapominamy napić się wody mineralnej. W Kudowie w Aquaparku odpoczywamy po wyprawie na Śnieżnik.

Dzień siódmy: Wycieczka zmotoryzowana do Stronia Śląskiego, Lądka Zdroju i niezwykle krętą drogą do Złotego Stoku. W Stroniu dobrze zaopatrzony w kryształy i szkło ozdobne sklep przy hucie szkła oraz zbiornik wodny w Starej Morawie. W Lądku Zdrój szczególnie piękne wiosną Arboretrum z ciekawymi okazami drzew, roślin i kwiatów. Zwiedzamy zdrój a zwłaszcza zakłady przyrodolecznicze Jerzy i Wojciech, przepiękne. Nie zapominamy napić się radanowej wody mineralnej. Jedziemy do Złotego Stoku. Po drodze mijamy miejsce śmierci Mariana Bublewicza najlepszego polskiego rajdowca, zabierzcie ze sobą znicz. W Złotym Stoku zwiedzamy rynek i Zabytkową Kopalnę Złota. Powrót przez Kłodzko.

Dzień ósmy: wycieczka zmotoryzowana w Góry Stołowe przez Polanicę Zdrój i Radków. w Polanicy tradycyjnie można spróbować wody w pijalni czy poruszyć ogromną kamienną kulą-fontanną która znajduje się w zadbanym parku zdrojowym, w Radkowie można się zatrzymać przy kościele św. Andrzeja Boboli ale naszym głównym celem jest labirynt Błędnych Skał lub Szczeliniec w Górach Stołowych. Niesamowite bogactwo form skalnych i zapierające dech widoki tego możemy się tam spodziewać. Powrót przez Kudowę i "autostradą sudecką" poprzez Zieleniec do Międzylesia.

Dzień dziewiąty: koniecznie niedziela. Zwiedzamy kościół w Nowej Wsi. Drugi pod względem wielkości w Kotlinie Kłodzkiej. Otwarty jedynie w niedzielę od godziny 9 30 do 11 00. Następnie wyjazd poprzez Bystrzycę Kłodzką do Kłodzka. Bystrzyca miasto o średniowiecznym układzie architektonicznym, można zwiedzić muzeum zapałek i zabytkowe baszty. W Kłodzku zwiedzamy starówkę, miejską podziemną trasę turystyczną i Pruską Twierdzę Kłodzką która góruje nad miastem, z twierdzy mamy ciekawe widoki na Kłodzko. Wracamy do Górskiej Perły na wcześniejszy niż zwykle tradycyjny niedzielny obiad a wieczorem na życzenie zorganizujemy ognisko.

Dzień dziesiąty: wycieczka zmotoryzowana na Srebrną Górę poprzez Bardo Śląskie. W Bardzie możemy skorzystać ze spływu pontonami po Nysie Kłodzkiej. Na Srebrnej Górze zwiedzamy ogromne forty, sztolnie, tajemnicze miejsca związane z III Rzeszą. Ciekawe.

Dzień jedenasty: wycieczka do naszych braci Czechów. Muzeum Wojskowe w Kralikach a w nim technika wojskowa czołgi, transportery, broń, mundury itp.. Bunkry umocnień Czechosłowackich z 1938 roku w Techoninie a na koniec zwiedzanie browar Holba w Hanusovicach.

To tylko najważniejsze i najpopularniejsze miejsca warte odwiedzenia a są jeszcze od zwiedzenia inne miejsca jak np. Długopole Zdrój, najmniejsze z Kłodzkich Uzdrowisk, Żelazno z pięknym pałacem i wieżą rycerską, Lewin Kłodzki z ogromnym 120 metrowym kamiennym wiaduktem kolejowym. Liczne zamki i ich ruiny, pałace, fortyfikacje, groty.

A po Czeskiej stronie monumentalne Skalne Miasto (patrz galeria). Najwieksze w Europie Zoo Safari z okazami dzikich zwierząt w naturalnym środowisku. Można wykąpać lub popływać łódką w jeziorze Pastviny (ok 30 km od ośrodka). Ciekawostką jest też wycieczka, najlepiej dwudniowa do stolicy Czech Pragi, do załatwienia w miejscowych biurach podrózy.

I wiele wiele innych atrakcji.

A i nie zapomnijcie zabrać ze sobą rowerów bo jest gdzie pojeździć. Są oznakowane szlaki i dzikie dla miłosników jazdy ekstremalnej.

A zimą w promieniu 30 kilometrów od Górskiej Perły mamy 3 ośrodki narciarskie. Po polskiej i czeskiej stronie. A z pod ośrodka można wyjeżdżać na trasy na nartach biegowych.

To tylko kilka przygotowanych przez ze mnie propozycji na dłuższe wypady. Ale i w najbliższej okolicy Górskiej Perły podczas krótkich spacerów nie będziecie znudzeni.

Przyroda tutaj jest doprawdy bogata. Jelenie, sarny, kozice, dziki czy płochliwe muflony to najokazalsi przedstawiciele tutejszych lasów czy łąk. Oczywiście są też łasice, zające, jeże, różne gatunki wiewiórek lisy a nawet borsuki. Często można natrafić na jaszczurki, zaskrońce, padalce i żmije zygzakowate. Z ptaków między innymi bocian czarny, cietrzew, głuszec i jarząbek. W krystalicznie czystych wodach żyją ciekawe gatunki ryb, minoga, lipień czy rak rzeczny.

Mamy tu różnorodność krajobrazów. Śródgórskie kotliny, głębokie i ciniste wąwozy, różnorodne lasy, subalpejska roślinność na szczytach gór, torfowiska, ciekawe formy skalne. Są liczne zasoby wodne rzeki, strumienie, kaskady wodne, źródła.

Dolny Śląsk nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.

Rezerwacje/Zapytania

Imię i nazwisko:
Telefon:
e-mail:
Treść:

Gości online: 1
Wejść w sumie: 65764